Kraniosakrální terapie

... k navození samoléčebných procesů v těle.

Jemné terapeutické ošetření, které odbourává fyzické i psychické bloky, podporuje tělo směrem ke zdraví a navozuje hluboký klid.

Kraniosakrální osteopatie je forma alternativní medicíny, která se zaměřuje na jemnou manipulaci s kraniosakrálním systémem, což je fyziologický systém tvořený membránami a mozkomíšním mokem, který obklopuje a chrání mozek a míchu. Terapie se zakládá na předpokladu, že harmonický tok mozkomíšního moku je klíčový pro udržení zdraví a že jeho blokády mohou vést k různým zdravotním problémům. Terapie byla vyvinuta osteopatem Williamem Sutherlandem na začátku 20. století, který zjistil, že kosti lebky se mohou pohybovat. Tento pohyb by měl být synchronizován s pulzací mozkomíšního moku, a tím podporovat celkovou fyziologickou rovnováhu těla.

Během kraniosakrální terapie leží klient obvykle oblečený na lehátku, přikrytý dekou, zatímco terapeut používá velmi jemné doteky k vyhodnocení toku mozkomíšního moku a následné uvolnění fascií, a to jemným tlakem na potřebné oblasti těla, ať už je to pánev, bránice, hrudní, ... dále pak přistupuje k mobilizaci lebečních kostí k odstranění případných blokád a k závěrečné integraci. 

Ošetření je také po dohodě velmi vhodné pro oblast čelistí a zubů, kdy terapeut vstupuje v hygienických rukavicích v přímo do dutiny ústní a uvolňuje horní čelist, ..., zuby i oblast očí. Je to velmi intimní ošetření, zároveň však nečekaně účinné a uvolňující.